Mēbeles

Pieci iemesli izvēlēties gaišas krāsas mēbeles

Izvēloties interjera krāsu gammu, daudziem stājas priekšā dilemma, kādām mēbelēm dot priekšroku – tumšām vai gaišām. Tumšām mēbelēm ir daudz priekšrocību: tās izskatās solīdi, cienījami, asociējas ar …

Izvēloties interjera krāsu gammu, daudziem stājas priekšā dilemma, kādām mēbelēm dot priekšroku – tumšām vai gaišām. Tumšām mēbelēm ir daudz priekšrocību: tās izskatās solīdi, cienījami, asociējas ar uzticamību, pamatīgumu, kā arī tiek uzskatītas par ļoti praktiskām. Tomēr pēdējos gados dzīvojamo telpu projektēšanā arvien biežāk tiek izmantotats mēbeles gaišās krāsās.

Apskatīsim, kas ir viņu pievilcības noslēpums.

  1. Krāsu izvēle ietver daudzus aspektus, sākot no personīgā māju īpašnieku vēlmes beidzot ar telpas lielumu un apgaismojumu. Viena no gaišo mēbeļu priekšrocībām slēpjas tieši faktā, ka tās vizuāli palielina telpu. Nelielās telpās, tumšās mēbeles var nomākt, bet gaišas mēbeles, gluži pretēji, izraisa plašuma un viegluma sajūtu. Tāpat gaišie toņi, ieskaitot mēbeļu apdarē, var izveidot gaisa un gaismas sajūtu slikti apgaismotā telpā.
  1. Gaišas krāsas mēbeles izskatās elegantākas nekā analoģiskie modeļi, kur ir izgatavoti tumšās krāsās. Kopumā tiek uzskatīts, ka gaišām krāsām ir nomierinoša iedarbība uz cilvēku, bet tas netraucē gaišiem interjera elementiem palikt stilīgiem un elegantiem – lai to realizētu, vienkārši iedomājieties interjerā greznu sniega baltu dīvānu dzīvojamā istaba. Turklāt gaišo krāsu toņu palete ir ļoti dažāda: piemēram, krēmīgs, maigs persiks, pērļu, gaiši smilškrāsains un citi. Šeit var pieskaitīt klāt arī gaišas mēbeles no dabīgā koka (priede, dižskābardis, osis utt.). Šāda pārpilnība ļauj Jums izvēlēties jebkuras mēbeles katrai gaumei, pamatojoties uz īpašiem nosacījumiem un stilistiskiem lēmumiem.
  1. Interesants risinājums var būt vienkāršu gaišu mēbeļu kombinācija ar spilgtu, piesātinātu sienu fona krāsu: tas piesaistīs uzmanību, netraucējot uztveres harmoniju. Turklāt, ja Jūs pēkšņi izlemjat atjaunot istabu un pārkrāsosiet sienas, piemēram, no oranžas krāsas uz salātu zaļu, gaišas nokrāsas mēbeles viegli pielāgosies mainītajai videi, bet šādu pašu pārveidojumu ar tumšām mēbelēm veiksmīgi izveidot iznāks ne vienmēr. Kad ir nepieciešams mīkstināt iespaidu, piemēram, no “kliedzošiem” rozā vai spilgti sarkaniem toņiem , gaišas mēbeles varēs izglābt arī šo situāciju, it īpaši, ja Jūs tās uzsvērsiet ar baltiem tekstilizstrādājumiem un aksesuāriem.
  1. Gaišo mēbeļu daudzpusība izpaužas ne tikai attiecībā pret krāsu, bet arī stilistiskiem interjera risinājumiem. Gaišas mēbeles būs piemērotas klasiskās dzīvojamās istabas dizainā, papildinās country stila virtuvi kā arī izveidos guļamistabu skandināvu stilā. Lakoniskas baltas mēbeles ir ideāli piemērotas high-tech stilam. Neatkarīgi no izvēlētā stila, gaišas mēbeles derēs jebkurai istabai – no priekšnama līdz bērnistabai.
  1. Ja Jūs neesat spilgto kontrastu fans interjerā, bet Jums nekas nav pret viegliem un svaigiem akcentiem, gaišas mēbeles un atturīgas krāsas apdarē, veido perfektu fonu, uz kura var izmēģināt dažādus mākslinieciskās tehnikas. Piemēram, varat pievienot krāsainas detaļas, turklāt izvēloties aizkarus, tekstilizstrādājumus, vāzes, gleznas un citus piederumus, vēlāk tos būs viegli nomainīt, lai radītu jaunu noskaņu istabā.

Nevar pateikt, kuras ir labākas – tumšas vai gaišas mēbeles, tāpat kā nav “sliktas” un “labas” krāsas. Lai iegūtu harmonisku interjeru, Jums ir jāpārdomā daudz mazu lietu un detaļu, un jāsaskaņo savas personīgās vēlmes ar telpu konstruktīvām un stilistiskām iezīmēm. Bet kad būs pienācis laiks izvēlēties mēbeles, neaizmirstiet, ka gaišas mēbeles ir cienīgs variants, kas paver plašas iespējas radošumam un vienlaikus ir praktiskas ikdienas dzīvē.

Leave a Reply

Your email address will not be published.