Dīvāni

10 padomi kā izvēlēties dīvānu

10 padomi kā izvēlēties dīvānu

Vai vēlaties iegādāties jaunu dīvānu? Tā izskats nav galvenais – vienā no pamat-mēbelēm Jūsu dzīvojamās istabas interjerā …

Šeit ir daži padomi, kā izvēlēties pareizo dīvānu, uz kura ir patīkami sēdēt/gulēt un kurš kalpos pēc iespējas ilgāk.

  1. Dzīvesveids

Izvēloties dīvānu, ir svarīgi saprast, kā Jūs to izmantosiet. Pievērsiet uzmanību tam, kā Jūs sēžat uz dīvāna – pusguļus vai ar taisnu muguru (piemēram, pie galda). No šī būs arī atkarīga dīvāna izvēle.

Ja dīvānu izmanto kā kušeti, un Jums patīk vakarā apgulties pie televizora, tad Jums piestāvēs mīksts, bezveidīgs dīvāns ar vairākiem spilveniem.Bet, ja Jūs sēžat uz dīvāna ar taisnu muguru dīvānam ir nepieciešams būt cietam, ar blīviem vertikāliem spilveniem un, iespējams, ar koka roku balstu.

  1. Komforts

Kad mēbeļu veikalā Jūs jautājat pārdevējam: “Kurš dīvāns ir visērtākais?”, Drīzāk kopumā viņš parādīs dīvānu, kuru ilgu laiku jau neizdodas pārdot… Atcerieties, ka komforta jēdziens ir subjektīvs. Jums būs ilgi “jādzīvo” ar iegādāto dīvānu, tāpēc paļaujaties uz savu, nevis veikala konsultanta, komforta izjūtu.

  1. Dīvāna aizmugure

Dīvāna aizmugure var būt vai nu cieta, vai arī sastāv no vairākiem vertikāliem spilveniem. Atdalītā aizmugure piešķir dīvānam neformālāku izskatu.

No otras puses, tas ne vienmēr ir būtiski. Jebkuru dīvānu var pārklāt ar segu vai pledu, tad viņš “iespēlēsies” interjerā jaunā veidā.

Ja esat izvēlējies dīvānu ar sadalītu atzveltni, atcerieties, ka spilveņu pārvalkus ir nepieciešams periodiski tīrīt un mazgāt. Pārvalkus var mazgāt pat veļas mašīnā.

Lai notīrītu dīvānu bez pārvalkiem, uzaiciniet speciālistus (kurus var atrast interneta sludinājumos).

  1. Rāmis

Dīvāna pamatne – rāmis – parasti ir izgatavota no dižskābarža vai bērza. Šie ir līdzīgi koka veidi, ko raksturo izturība un uzticamība. Rāmim parasti izmanto masīvu vai to sastāvdaļās. Masīvs, protams, ir dārgāks, bet tas arī kalpos ilgāk.

Visizturīgākie ir ozolkoka rāmji.

Metāla rāmjus, iespējams, nav vērts lietot mājās vispār, šādi dīvāni ir piemērotāki birojā.

Katrā ziņā dīvāna rāmis kalpos ilgāk, ja to izmantos piesardzīgi (nelēkāt!).

 

  1. Atsperes vai putuplasta gumija

Galvenie dīvānu sēdekļu pildījumi ir vai nu atsperes, vai putuplasta gumija. Kļūdaini domāt, ka atsperu dīvāni ir labāki. Atsperu sēdekļiem vajadzīgs dīvāns ar lielu un masīvu pamatni, kurš neietilps mazā dīvānā, ja Jums tāds ir nepieciešams, pamatojoties uz interjeru. Turklāt laika gaitā atsperes var “iznākt ārā”.  Atsperu dīvāni var būt piemēroti cilvēkiem ar muguras sāpēm, kuriem ārsti iesaka sēdēt uz cietām virsmām.

No otras puses, putuplasta gumija ir sintētika, un daudzi to nepieņem savos dzīvokļos. Sintētiskais pildījums ir pārāk mīksts.

Labākā izvēle būtu dīvāns ar vairāku sintētisko pildvielu slāņu kombināciju: iekšpusē ir cieta poliuretāna pamatne, virs tā – mīksts materiāls.

Kā arī ir dīvāni kuri ir piepildīti ar dārgāku un elastīgāku materiālu – lateksu.

  1. Apdare

Ādas dīvānus daudzi uzskata par nepiemērotiem mājas interjeram. No otras puses, āda ir viena no izturīgākajiem un nepretenciozākajiem materiāliem.

Tomēr sintētisko materiālu patērētāju īpašības nepārtraukti uzlabojas, jo īpaši šodien Jūs varat iegādāties dīvānu ar mikrošķiedras apdari.

Viens no dārgākajiem dabīgajiem materiāliem mīksto mēbeļu apdarē tiek uzskatīta – šenila – vienā līmenī ar ādu.

Gobelēna mīkstie dīvāni ir labākais risinājums. To sastāvā papildus dabiskajām šķiedrām ir arī sintētiskās, turklāt tie ir pārklāti ar ūdeni atgrūdošu apdari.

Ir svarīgi, lai dīvānam būtu rāvējslēdzējs uz apdares vai  noņemams apvalks – mazgāšanai un “iekšu” vēdināšanai.

 

  1. Mehānismi

Ja Jūs plānojat izmantot dīvānu kā gultu, tam jābūt izvelkamam dīvānam. Visiem cilvēkiem pazīstamākais dīvāna mehānisms ir dīvāns “grāmata”. Šī ir klasika. No trūkumiem – divi cilvēki gulēs “ar muguru pie muguras”, ir nepieciešams visu laiku attālināties no sienas.

“Eirogrāmatas” vai “click-clack” – ir tikai sava veida dīvāns “grāmata” (aizmugurē ir vairākas pozīcijas stiprināšanai).

“Franču grāmata” – lai izvilktu šādu dīvānu, Jums ir jāizvelk sēdeklis ar kājām. Kājām ir jābūt izturīgām, jo dažreiz tās mēdz lauzties/locīties.

Izvelkamais mehānisms nodrošina vairāk vietas gulēšanai. Tomēr šāds dīvāns ir piemērots lielai istabai – atlokot, viņs aizņem daudz vietas.

“Akordeons” – sava veida izvelkuma mehānisms. Uzticams. Tas ir pats optimālākais variants.

 

  1. Dumki

Dumkami – ir vaigu spilventiņi – neaizstājami palīgi komforta radīšanā. Izmētātas “dumkas” uz dīvāna piešķir tam izsmalcinātību un komfortu.

Mūsdienu sintētiskie spilvenu pildījumi, piemēram, putuplasta bumbiņas vai holofiber, piespiež “stingrāku” cilvēka pozīciju uz dīvāna. Spilveni no dabīgām pildvielām – pūkas – ir mīkstākas, it kā jūs tām kristu cauri. Pūks – var būt kairinātājs alerģijas slimniekiem.

Jebkurā gadījumā, pēc dīvāna iegādes, spilvenus laiku pa laikam ir jākopj. Tad tie kalpos ilgāk un saglabās sākotnējo formu.

  1. Tendences

Interjera dizaineri iesaka iegādāties dīvānus neitrālās krāsās un pasteļtoņos. Šādu dīvānu var pārvilkt ar spilveniem vai apmetņiem. Jūsu dīvānam vienmēr būs iederīgs jebkurā interjerā. Turklāt Jūs vienmēr varat vienkārši pasūtīt jaunu dīvāna pārvalku.

 

  1. Izvietošana istabā

Daudzi dizaineri iesaka sākt darbu pie telpas izskata, ievietojot tajā vislielāko priekšmetu, kas bieži vien ir tieši dīvāns. Pielāgojiet tam visu pārējo. Lai novērtētu, kā dīvāns izskatīsies telpā, izklājiet to kontūras ar avīzēm uz tukšas grīdas. Atcerieties, ka ir nepieciešams nodrošināt tā izmērus izvelkamā stāvoklī – lai redzētu vai Jums pietiks vietas.

Nelielām telpām būs vairāk piemēroti stūra dīvāni.

Svarīgi! Pirms iegādes izmēriet visu durvju ieejas platumu un augstumu, caur kurām dīvāns tiks ienests. Būs ļoti žēl, ja lielisks dīvāns vienkārši neielīdīs caur Jūsu dzīvokļa durvīm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *