Interjers

Pantone 2021

Absolūtas tendences interjera krāsās šajā gadā paliek dabas imitācija un 70. gadu nostaļģija.

Apskatīsim, kādas dabas parādības iedvesmo Pantone krāsu institūtu un vadošo krāsu zīmolus, kādus favorītus viņi izvēlējās un kāda doma ir paslpēpta aiz modernajām nokrāsām 2021. gada interjerā.

Saule un salmi

Galvenā autoritāte koloristikā, krāsu tendeņču pareģotājs un izvirzītājs – institūts Pantone. 2021. gadā Pantones pētījumu centrs izvēlējās uzreiz divus gada toņus: “Nevainojams pelēks” (“Ultimate Grey”), kas simbolizē neatlaidību un “Apgaismojošo” (“Illuminating”), optimistisko dzelteno, kā ticības simbolu uz labāko. Dzeltenās krāsas toņi, kas pagājušajā gadā bija redzami modernā krāsu paletē, jau šajā gadā kļuva par vienu no galvenajiem interjera hitiem. Un, ja par pēdējiem vairākiem gadiem mēs esam pieraduši redzēt dzelteno toni dozēti, tad 2021. gadā tas tiek izmantots jau plašā mērogā. Bet ne obligāti vienā pārī ar pelēko, kā to bija rekomendējis Pantone.

Jebkurš interjers saules staros iegūst dzīvespriecīgāku izskatu. Tāpēc, tā kā ārsti mums izraksta D vitamīnu, dizaineri “izraksta” optimistiski dzeltenos toņus dzīvokļiem, kuri cieš no saules gaismas trūkuma.

Dzeltenā krāsa organiski apvienojas ar dabiskām krāsām un vizuāli sasilda istabu, pat, ja aiz loga ir apmākusies Pēterburga. Ja iekšā pagājušajā gadā modes krāsas interjerā vairāk tiecās pēc neitralitātes tagad pēc siltuma.

Gubumākoņi

Tikkurila eksperti par galveno 2021. gada modes toni izvēlējās gaiši zilu vasaras debess krāsu. Toni sauc par “Cumulus”, kas tulkojas kā “Gubumākoņi”. Dabā šī parādība notiek gaišās, siltajās dienās. Pēc Tikkurila ekspertu domām, šis tonis ar poētisku nosaukumu, simbolizē cerību uz tik pat gaišu rītdienu. Pagājušajā gadā Tikkurila izvēlējās silto nokrāsu “Limonāde” – mudinot cilvēkus baudīt dzīvi, bet šī gada, vadošais krāsu un laku zīmols, aicina Jūs paskatīties debesīs, iedvesmoties un ticēt vislabākajam.

Debesu nokrāsas ir redzamas lielākajā daļā moderno palešu. Ja 2020. gadā galvenais varonis bija “Klasiskais Zilais” – krēslas debess nokrāsa no Pantone, šogad lielāka uzmanība tiek pievērsta gaiši ziliem toņiem ar pāreju uz pelēko vai zaļo spektru. Debesu nokrāsas darbojas labi, ja tās ieskauj citas dabiskas krāsas, padara interjeru vēsāku, svaigāku un gaisīgāku. Interjeros ar skandināvu nokrāsu – gaiši zils ir jaunais baltais.

Joprojām aktuāls ir viens no pagājušā gada favorītiem – konfekšu piparmētra krāsa, bet tagad tā ir gaišāka un tiek izmantota plašākā mērogā.

Un atkal bēša

“Mierīgi, tikai mierīgi” – galvenais modes krāsu moto interjerā 2021. gadā. Sildoši dzeltenīgi un iedvesmojoši debesu toņi lieliski līdzāspastāv ar neitrāliem smilšainiem un zemes toņiem, kuri piesauc stingri stāvēt uz savām kājām. Bēša krāsa, kura kādu laiku tika uzskatīta par krievu interjeru persona non grata, beidzot tika rehabilitēta.

Dulux krāsu zīmols šogad ir licis cerības uz zemes smilškrāsas nokrāsu “Drosmīga zeme” (“Brave ground”). Šī neitrālā krāsa, kuru arī zīmola pārstāvji piešķīra epitetu “cerīgs”, nodod svarīgu domu: “Mums ir jāņem spēks no dabas.” Oficiālajā zīmola paziņojumā presei tika arī ziņots, ka auglīgās augsnes nokrāsa “dod pārliecības sajūtu un mieru”. Bēša krāsas antistresa toņi interjerā ir absolūti universāli un labi sadarbojas gan ar neitrālām dabiskām krāsām, gan ar vairāk piesātinātām krāsām, kuras parādās arī modernajā Dulux paletē, kā atgādinājums par dabas pasaules daudzveidību.

Rūsa un retrospektīva

Interjera dizaineri turpina atzīt savu mīlestību pagājušā gadsimta 70. gadiem. Šī gada tendenču saraksts, kurš ir atgriezies no stilīgās desmitgades, tika papildināts ar siltiem toņiem. Modē ir ne tikai formas un faktūras, bet arī 70. gadu krāsas.

70 gados ar popularitāti slavējās zemes, pikanta dzeltena un sarkan-brūnie toņi, kas šogad kļuvuši par visu koloristikas autoritātes iecienītākajām krāsām.

Hīts 2021. gadā solās būt sarūsējis sarkans tonis, kas atgādina saulē sasildīto mālu. Šo drosmīgo, bagātīgo krāsu var izmantot kā vienkārši akcentu vai pat lielā mērogā – kā krāsu sienām. Ja salīdzināsiet šo pārskatu ar pagājušo gadu, Jūs varēsiet redzēt, ka krāsu tendences saņēma loģisku turpinājumu. Dizaineri joprojām tiek iedvesmoti no dabas un pagātnes laikmetiem. 2021. gadā moderns akcents pārgāja uz siltākiem toņiem, un galvenais vēstījums palika nemainīgs – saglabāt mierīgumu un optimismu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.